Transport i zakwaterowanie

Zakwaterowanie

Opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania dla uczestników warsztatów. Poniżej znajduje się lista sugestii miejsc zakwaterowania. Miejsca te mają dobre połączenie z wydziałem i oferują rozsądne ceny.

Atlantis Hostel

Moonhostel

Dream Hostel

Hotel Studencki Żaczek

Hotel Studencki Nawojka

Red Carpet Hostel

Hotel Convictus

Transport

Przystanek położony najbliżej wydziału to Norymberska. Dojeżdżają tu wszystkie tramwaje i autobusy jadące w kierunku pętli Czerwone Maki P+R, a dokładniej autobus linii 578 oraz tramwaje linii 11, 18, 52 i 72. Linia 52 oferuje bezpośrednie połączenie z dworca kolejowego (przystanek na dworcu to Teatr Słowackiego). Rozkładowy czas przejazdu na trasie Teatr Słowackiego – Norymberska wynosi 25 minut.
W przypadku podróżowania na wydział z lotniska Kraków Balice, należy dotrzeć na Rondo Grynwaldzkie autobusem nr 300. Stamtąd podróż należy kontynuować tramwajem 72 lub autobusem 194 na przystanek Rostworowskiego.
Rezerwując nocleg na Kazimierzu (trzy pierwsze pozycje listy), najwygodniej dojechać na Uniwersytet tramwajami linii 18, 52 lub pieszo na przystanek Rondo Grunwaldzkie i przejechać tramwajem linii 72.
Rezerwując nocleg w pobliżu miasteczka studenckiego AGH (czwarta, piąta i szósta pozycja na liście), zalecamy skorzystanie z autobusu linii 194 lub linii 144, 164, 169, 173, 179, 301, 469, 503, 513 (przystanki Czarnowiejska i AGH/UR), aby dotrzeć do Ronda Grunwaldzkiego i stamtąd dojechać tramwajem linii 72 lub autobusem linii 194.
Warte zaznaczenia jest, że zarówno na pojeździe, jak i w jego wnętrzu widoczna powinna być nazwa przystanku końcowego.
Oferta biletów przedstawia się następująco:

  • bilet jednorazowy 20 minut:
    • ulgowy - 2 złote,
    • normalny - 4 złote;
  • bilet krótkookresowy 7 dniowy (wystarczy tylko na I strefę - pozwoli to na dowolną liczbę przejazdów w graniach miasta Kraków):
    • ulgowy - 28 złotych,
    • normalny - 56 złotych.

Jeśli chcesz znaleźć sposób na dotarcie do celu, możesz skorzystać z aplikacji takich jak Google Maps lub jakdojade, które pomogą Ci znaleźć najszybszą trasę. Bardziej szczegółowy rozkład jazdy autobusów i pociągów znajdziesz na oficjalnej stronie komunikacji miejskiej.
Jeżeli nie jest się polskim studentem, zniżka przysługuje tylko wtedy, gdy się ma 26 lat lub mniej i posiada ważną legitymację ISIC.
Bilety można kupić w automatach biletowych zlokalizowanych na niektórych przystankach (np. na przystanku Teatr Słowackiego), a także w pojazdach – najlepiej mieć przy sobie monety i kartę płatniczą. Możliwy jest również zakup biletu elektronicznego za pomocą aplikacji mobilnych.
Jeśli kupisz bilet papierowy, musisz go skasować! Nie jest on automatycznie ważny, nawet jeśli kupisz go w pojeździe.
Bilety elektroniczne można kupić za pomocą aplikacji mobilnych, takich jak jakdojade.
Przydatną informacją w takim przypadku jest numer boczny pojazdu, składający się z dwóch liter i trzech cyfr, umieszczony nad każdym kasownikiem. Nie ma możliwości zakupu biletów u kierowców. Nawet jeśli nie widzisz możliwości zakupu biletu w pojeździe, nadal musisz mieć ważny bilet, dlatego najbezpieczniej jest kupić go z wyprzedzeniem.