Wprowadzenie

Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Stanisława Zaremby jest jedną z najdłużej działajacych na Uniwersytecie Jagiellońskim organizacji naukowych, która nie tylko zrzesza studentów matematyki, ale ma także liczne grono sympatyków poza Instytutem Matematyki. Koło istnieje już ponad sto dwadzieścia lat, a jego historię można poznać w zakładce Historia Koła.

Jednym ze statutowych zadań Koła jest organizacja naukowego życia studenckiego. Zadanie to realizujemy wytrwale i różnorodnie poprzez: Szkoły Zimowe i Letnie, Quasinaria Wiosenne i Jesienne, Ogólnopolską Sesję Studentów Matematyki, Międzynarodowe Warsztaty dla Młodych Matematyków i nie tylko… 

Ponadto staramy się zadbać o bardziej rozrywkową stronę życia. Organizujemy mecze piłki nożnej pracownicy-studenci, turnieje brydżowe oraz szachowe, imprezy andrzejkowe i karnawałowe, na których wraz ze studentami bawią się również pracownicy Instytutu Matematyki. Nasze burzliwe i fascynujące dzieje są udokumentowane w licznych kronikach, które można obejrzeć w archiwum Koła. Można tam także wypić herbatę i podyskutować, a studenci młodszych lat mogą uzyskać pomoc w nauce. 

Posiadamy własną obszerną bibliotekę, zawierającą zarówno cenne wiekowe woluminy, jak i książki najbardziej przydatne studentom. Tu ponownie odsyłamy, tym razem do zakładki Biblioteka.

Dla wyjaśnienia wątpliwości i ułatwienia przeglądania naszych archiwów przedstawiamy podręczny przewodnik Autostopem przez Koło.